i-doser ses dalgalarıyla beyni etkileyerek çeşitli hisler hissetmenizi sağlıyor

Bilim insanlarının çok eskilerden beri söylediği bir şeydir, çeşitli ses dalgalarının ve frekanslarının insan beynini etkilediği. Bilim insanları ses dalgalarını yıllarca araştırdılar. Araştırmalara göre örneğin; Klasik müziğin yaratıcılığı geliştirdiği, hareketli parçaların kan akışını hızlandırdığı bilinmektedir. Yine de bu inanç yıllarca tartışılmış ve insanları ikiye bölmüştür. Her ne olursa olsun bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçek vardır ki o da bazı ses dalgalarının gerçekten beynimizi etkileyebildiğidir. i-doser’da beynimizi etkileyen bu ses dalgalarından yola çıkarak hazırlanmış bir müziktir.

i-doser beyin dalgalarını etkiliyor ve çeşitli hisler hissetmenizi sağlayabiliyor. Çeşitli dozlar halinde hazırlanmış parçalardan oluşan i-doser’in örneğin; Sleeping Angel dozundaki parçasında uyuyamayanlar için uyku getirici bir özelliğe sahip olduğu belirtiliyor. i-doser’deki ses dalgaları “Delta (0-4 Hz), Theta (4-8 Hz), Alpha (8-12 Hz), Beta (13-30 Hz) ve Gamma” olmak üzere 5 farklı çeşittedir ( Hepsinin Hz. leri bilinir fakat Gamma’nın Hz. aralığı 30-X olarak geçer ).

i-doser dinlemenin kişiye fiziksel olarak hiçbir zararı yoktur. Fakat Lucid Dream’ı dinlerseniz ve gerçekleştirebilirseniz, bu size rüyalarınızı kontrol edebilme özelliği verecektir. Rüyada istediğiniz zenginliğe, istediğiniz eve, arabaya, size keyif verecek ne varsa sahip olabileceğiniz için belki bir süre sonra rüyada yaşamak size daha keyifli gelecek ve belki de sürekli uyumak isteyeceksiniz. Bir süre sonra gerçek dünyanın hangisi olduğunu anlamayacaksınız ( İnception filmi örnek gösterilebilir ).

i-doser beyninize değişik sesler göndererek aslında olmayan bir şeyi size yaşatabilir yahut duygularınızı değiştirebilir. 20. yüzyılın başlarında insanları müzikle tedavi etmek mümkündü, şimdi ise keyif için i-doser kullanılabiliyor.

i-doser’i Mp3 player, bilgisayar veya tabletinizde dinleyebiliyorsunuz. Ancak dinlerken mutlaka iyi bir kulaklığa sahip olmalısınız. Daha sonra ister gözlerinizi bir bezle bağlayın isterseniz kendinizi kapatın farketmez fakat gözlerinizi kapatmanız kesinlikle öneriliyor. Rahat bir ortamda tüm konsantrasyonunuzu müziğe vererek doz bitene kadar onu dinlemeniz gerekiyor. Bir doz bittiğinde diğer bir doz’u dinlemek isterseniz de önce reset doz’unu dinlemeli daha sonra diğer doz’a geçmelisiniz. i-doser’in etkisi dozun gücüne göre değişiyor. Doz’lar ilk kullandığınızda etkili olmayabilir. Ama ikinci veya üçüncü kullanışınızda beyin buna alışıyor ve doz’lar daha etkili olmaya başlıyor.

EN ÇOK TERCİH EDİLEN I-DOSER DOZ’LARI

i-doser-ses-dalgalariyla-beyni-etkileyerek-cesitli-hisler-hissetmenizi-sagliyor-ilgincbirbilgi

1- Gate Of Hades : Korku, ölüm hissi verir, bazı kaynaklarda “Şeytanın evine girmiş gibi hissedersiniz” diye geçer.

2- Lucid Dream : Rüyalarınızı kontrol etmenizi sağlayan müthiş doz.

3- Quick Happy : Mutlu edici doz.

4- Adrenochrome : Çok güçlü hayal görmenizi sağlar, enerji verir.

5- Trip : Göz açıkken bile hayal görebilirsiniz.

6- Hand of God : Çeşitli farklı etkileri vardır, en sevilen dozdur.

7- Astral : Astral seyahate çıkmanız kolaylaşır.

8- Unofficial Psilocybin : Halisünasyon görmenizi ve duygularınızı daha derin yaşamanızı sağlar.

i-doser’in etkisi doz’un gücüne göre değişiyor. Doz’ların güçleri; Moderate (Orta), Strong (Güçlü), Very Strong (Çok Güçlü), Very Very Strong (Çok çok Güçlü) olarak gruplara ayrılıyor.

Önceki yazımız Salon kolonundan elektrik direği çıkan ev hakkında ilginç ve enteresan bilgiler vermektedir.