Evde cep telefonuyla 3 Boyutlu Hologram yapımı

Akıllı cep telefonlarıyla evde yapılabilen projelere her gün bir yenisi daha ekleniyor. Ancak bu sefer ki ev yapımı ürün gerçekten çok farklı. Sosyal medyada hızla dolaşan evde cep telefonuyla 3 boyutlu hologram yapımı konusu, teknoloji severlerin adeta aklını başından aldı. Mrwhosetheboss adlı Youtube kanalı üzerinden yayınlanan bu çalışma ile cep telefonunuzda 3 boyutlu hologramlı görüntü elde edebiliyorsunuz.

Birkaç araç gereç ile akıllı cep telefonunuzdan 3 boyutlu hologram görüntüsü almanız artık mümkün oluyor hemde oldukça basit bir şekilde !

Evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz bu proje ile akıllı cep telefonunuzu 3 boyutlu bir hologram projeksiyonu haline getirebilirsiniz. İhtiyacınız olacak malzemeler ise yalnızca CD kabı, maket bıçağı veya benzeri keskin bir bıçak, cetvel, tükenmez kalem bant veya yapıştırıcı ve kareli bir kağıt.

Bu aslında gerçek anlamda bir 3 boyutlu hologram değil, aslında yapılan basit bir göz yanılması çünkü bu projede 3. boyutu yaratmak için 2 boyutlu görselleri kullanıyorsunuz. Ancak yinede hologramımsı bu görüntüler muhteşem görünüyor !

Evde cep telefonuyla 3 boyutlu hologram yapımı için gerekli bilgiyi aşağıdaki fotoğraflı anlatımlarda veya 3 boyutlu hologram yapımı video’sunda bulabilirsiniz.

EVDE CEP TELEFONUYLA 3 BOYUTLU HOLOGRAM YAPIMI RESİMLİ ANLATIM

Öncelikle aşağıdaki fotoğrafta gösterilen üçgenimsi prizma şeklini tam olarak verilen ölçülerde olacak şekilde bir kağıt üzerine çizin.

evde-cep-telefonuyla-3-boyutlu-hologram-yapimi-ilgincbirbilgi-1

Ardından kağıda çizdiğiniz bu şekli düzgün bir biçimde kesin.

evde-cep-telefonuyla-3-boyutlu-hologram-yapimi-ilgincbirbilgi-2

Çıkarttığınız bu şekli CD kabı üzerine koyarak tükenmez kalem ile etrafından geçin. 4 tane aynı parçadan keseceğinizi düşünerek bu şekli kabın uygun yerlerine yerleştirmeniz ve net bir görüntü almak için parçanın üzerine zarar vermemeniz önemli.

evde-cep-telefonuyla-3-boyutlu-hologram-yapimi-ilgincbirbilgi-3

Daha sonra işaretlediğiniz yerleri maket bıçağı ile keserek çıkartın.

evde-cep-telefonuyla-3-boyutlu-hologram-yapimi-ilgincbirbilgi-4

Çıkardığınız bu 4 parçayı bant veya bir yapıştırıcı yardımı ile aşağıdaki şekilde birleştirin.

evde-cep-telefonuyla-3-boyutlu-hologram-yapimi-ilgincbirbilgi-5

Son olarak aşağıdaki videoyu açın ve hazırladığınız parçayı cep telefonunuzun üzerine yerleştirin. 3 boyutlu hologram aparatınız artık kullanıma hazır.

EVDE CEP TELEFONUYLA 3 BOYUTLU HOLOGRAM YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Aşağıdaki video’dan cep telefonu için 3 boyutlu hologram aparatı yapımını izleyebilirsiniz.

CEP TELEFONUNDA AÇMANIZ İÇİN HD KALİTEDE 3 BOYUTLU HOLOGRAM DEMOSU

Evet artık sıra geldi yapmış olduğunuz 3 boyutlu hologram aparatını keyifle kullanmaya. Şimdi aşağıda yer alan 3 boyutlu hologram videosunu cep telefonunuzda başlatın ve yapmış olduğunuz 3 boyutlu hologram aparatını cep telefonu ekranınızın tam ortasına yerleştirin ve arkanıza yaslanıp 3 boyutlu hologram’ın keyfini çıkartın !

Önceki yazımız Karanlıkta görebilen kedi gözlü çocuk Nong Youhui’nin gözleri hakkında ilginç ve enteresan bilgiler vermektedir.

  

Evde cep telefonuyla 3 Boyutlu Hologram yapımı” için 1 yorum

  • 11 Nisan 2017 Saat 08:50
    Permalink

    merhabalar
    öncelikle emeğinize sağlık. bir sorum vardı. bu teknolojinin ismi var mi? varsa nedir?
    teşekkürler

Yorumlar kapalı