Ölümsüz olduğu düşünülen yeni bir canlı keşfedildi

Denizlerde var olan canlı türlerinin sayısı inanılmaz boyuttadır ama keşfedilen bu yeni canlının yapısı bilim için oldukça ilginç ve inanılmaz bir öneme sahip.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinde yer alan adalar grubu Florida Keys’dedeniz uzaylısı’ bulundu. Ölümsüz ve kendini yenileyen yapısı nedeniyle araştırmacılar canlıya deniz uzaylısı ismini verdiler.

Son teknolojilerin kullanıldığı bir deniz laboratuvarında izlenen deniz uzaylısı, genetik yapısı ve tüm sırlarını ifşa etmeye başladı. Araştırmacılar beyni çıkarılan canlının en geç üç gün içinde yeni bir beyin oluşturduğunu ve yarı saydam canlının kesildiğinde inanılmaz hızlı bir şekilde hareket ettiğini belirttiler.

Araştırmayı yapan Rachel Sanford canlı hakkında şu bilgileri veriyor :

olumsuz-oldugu-dusunulen-yeni-bir-canli-kesfedildi-ilgincbirbilgi

‘Birer deniz anasına benzeyen bu canlıları yakından izliyorum ama bunlar kesinlikle deniz anası değiller. Evet bu konuya açıklık getirelim. Beynini aldığımızda beyin yeniden çıkıyor. Nasıl tekrar bir beyin oluştuğunu izliyorum ve molekülsel yapının hayvanı iyileştirdiğine tanık oluyorum.’

Bilim insanları şimdilerde bir organın yeniden büyümesini sağlayan anahtar molekülü araştırıyorlar. Eğer bulunabilirse, birçok hastalığın tedavisinde kullanılacağı gibi ölümsüzlük iksirimiz de olabilir.

Önceki yazımız İlginç fobiler ve anlamları hakkında enteresan bilgiler vermektedir.