İnternet üzerinden satın alınan dünyanın en pahalı 5 ürünü

Günümüzün gelişmiş teknolojisi sayesinde, tıpkı diğer her şey gibi internet üzerinden alışveriş yapmakta oldukça kolay hale geldi. Bu sayede artık, mağaza mağaza dolaşıp, aradığınız ürünü bulabilmek için saatlerinizi heba etmeye gerek kalmadı. Tabii bu durumu, bizleri büyük bir zahmetten kurtaran internet alışverişçiliğine borçluyuz. Bu pratik teknoloji sisteminden sizler de yararlanıyorsunuz, değil mi?

Eminiz ki pek çoğunuz zaman zaman internetten üzerinden alışveriş yapma kolaylığından faydalanıyorsunuzdur. Zira hem binlerce çeşide hem de aradığınız tüm markaların ürünlerine internet aracılığıyla kolayca ulaşabiliyorsunuz. İnternetten alışveriş yapmanın çok daha ucuza mal olduğunu da göz ardı edemeyiz. Markaların internet mağazalarında bulunan ürünler, zaman zaman kampanyalara girerek gerçek fiyatlarının çok daha altında olan fiyatlarla satın alınabilmektedirler.

İnternet alışverişçiliği sayesinde, evinizden, iş yerinizden hatta yatağınızdan, isterseniz bilgisayarınızı bile açmaya ihtiyaç duymadan; akıllı telefonlarınızla istediğiniz ürünü saniyeler içinde alabilme ayrıcalığını yaşamış oluyorsunuz. İşte bugünkü yazımızda da sizlerle, tüm bu imkanları insanların hizmetine sunan internet alışverişçiliği ile ilgili farklı bir bilgi paylaşacağız. Yazımızın konusu ise şimdiye kadar internet üzerinden satın alınan dünyanın en pahalı 5 ürünü. Dilerseniz, oldukça eğlenceli olan bu yazıyı incelemeye bir an önce başlayalım.

İşte karşınızda internet üzerinden satın alınan dünyanın en pahalı 5 ürünü :

5 – WARREN BUFFET İLE ÖĞLE YEMEĞİ / FİYATI : 2.6 MİLYON DOLAR

internet-uzerinden-satin-alinan-dunyanin-en-pahali-5-urunu-ilgincbirbilgi-1

Dünyanın en zengin kişilerinden biri olan Warren Buffet’ın eBay isimli internet sitesinde satışa sunduğu şey, iş adamının kendisiyle yenecek bir öğle yemeğidir. Bu bahis, ismi açıklanmayan bir kişinin ödemiş olduğu 2.6 milyon dolar ile kapatılmıştır. Bununla birlikte başarılı iş adamı bu paranın hepsini, 45 yıldır aç insanlara yiyecek temin eden bir San Francisco kuruluşu olan Glide Memorial Church’a bağışlamıştır. Warren Buffett, gerçek anlamda bir hayır severdir ve yapmış olduğu bağışlarla tanınan Warren Buffet, bu davranışıyla tüm dünya tarafından bir kez daha takdir edilmiştir.

4 – SHANG HANEDAN VAZOSU / FİYATI : 3.3 MİLYON DOLAR

internet-uzerinden-satin-alinan-dunyanin-en-pahali-5-urunu-ilgincbirbilgi-2

Evet, şaşırtıcı bir şekilde Shang Hanedanı Vazosu isimli değerli vazo da internet aracılığı ile satılan pahalı ürünlerden biri olmuştur. Milattan önce 11. yüzyıl ile 16. yüzyıl arasında Çin’de Sarı Nehir Deltası’nda hüküm sürmüş bir hanedanlığa ait olduğu bilinen bu vazo, 2010 yılında tam 3.3 milyon dolarlık fiyatıyla ismi açıklanmayan bir müzayede katılımcısı tarafından satın alınmıştır. Ne dersiniz, asırlardır muhafaza edilmiş olan bu vazo gerçekten de değerini hak ediyor mu ?

Özellikle porselen sanatının tarihi geçmişi çok eskilere dayanmaktadır. Geçmiş dönemden kalan porselenden yapılmış sanat eserleriyse şüphe yok ki pahabiçilemez fiyatlarıyla bilinir.

3 – EDWARD HOPPER TABLOSU / FİYATI : 9.6 MİLYON DOLAR

internet-uzerinden-satin-alinan-dunyanin-en-pahali-5-urunu-ilgincbirbilgi-3

Listemizin 3. sırasında ise 1882-1967 yılları arasında yaşamış Edward Hopper’ın ünlü bir çalışması yer alıyor. Edward Hopper Amerikalı realist bir ressam ve grafiker olarak tanınmaktadır. Bununla birlikte Hopper en çok yağlı boya tabloları ile bilinse de sanatçının suluboya çalışmaları ve baskı resimleri de en az yağlı boya çalışmaları kadar başarılıdır. İşte bu başarılı sanatçıya ait 1946 yılında yapılmış “October on Cape Cod” isimli ünlü tablosu 9.6 milyon dolarlık bir fiyata internet üzerinden satılarak, listemizde yer almaya hak kazanmıştır.

2 – GULFSTREAM JET / FİYATI : 40 MİLYON DOLAR

internet-uzerinden-satin-alinan-dunyanin-en-pahali-5-urunu-ilgincbirbilgi-4

Düşünsenize, internette gezinirken bir bakıyorsunuz karşınızda satılık bir jet duruyor ve kendinizi tutamayıp bu özel jeti sadece birkaç saniye içinde satın alıyorsunuz. Ne olağanüstü olurdu, değil mi ? Elbette, internetten bir jet satın almak çok az insana nasip olacak bir durumdur. Ancak Mark Cuban isimli büyük iş adamı internet alışverişçiliği ile Gulfstream isimli jeti satın alan isim olarak, karşımıza çıkmayı başarmış. İlaveten Mark Cuban, yapmış olduğu bu internet alışverişi sayesinde Guinness Rekorlar Kitabı’nda yer almaya hak kazanmıştır.

Zenginliğin sunumu yapılırken katın, yatın devamı olan özel jetler, oldukça maliyetli fiyat etiketleriyle bilinirler. Tabi ki maliyeti lüks yapısının bir göstergesidir.

1 – GİGA YACHT / FİYATI : 140 MİLYON DOLAR

internet-uzerinden-satin-alinan-dunyanin-en-pahali-5-urunu-ilgincbirbilgi-5

Listemizin 1. sırasına geldiğimizde, ilk sırayı Giga Yacht isimli devasa deniz aracının almış olduğunu görüyorsunuz. Frank Mulder tarafından tasarlanan ve inşa edilen bu lüks yatın, 10 adet çok katmanlı odası, 8 misafir odası, bir sinema salonu, ofisi ve helikopter garajı gibi oldukça ayrıcalıklı özellikleri bulunuyor. İlaveten bu Giga Yacht, eBay internet sitesi aracılığı ile 140 milyon dolara satılarak, şimdiye kadar yapılan en pahalı internet alışverişi olarak karşımıza çıkıyor.

Gelişen teknolojiyle birlikte, dünün hayalleri bugünün aranan lüks olanakları olmuş durumda. Özellikle bu durum hava, kara ve deniz taşıtlarında daha çok göze çarpıyor.

Evet bu listedekiler internet üzerinden en çok satın alınan ürünler değil ama, sonuçta bir milyoner olduğunuzu düşünün; evinizde kahvenizi yudumlarken, 140 milyon dolarlık bir jeti tek bir hareketinizle satın alma ayrıcalığına sahip olmak heyecan verici olsa gerek, öyle değil mi ?

Nihai olarak, dünyanın en pahalı internet alışverişlerini paylaşmış olduğumuz “İnternet üzerinden satın alınan dünyanın en pahalı 5 ürünü” başlıklı yazının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Peki, sizin şimdiye kadar internet üzerinden satın aldığınız en pahalı ürün neydi, hatırlıyor musunuz ? İlaveten eğer bir milyoner olsaydınız, yukarıdaki listemizden ne satın almak isterdiniz ? Örneğin; 1 numarada yer alan süper yatı tek bir tıkla satın almak gerçekten de inanılmaz havalı olmaz mıydı ?

Önceki yazımız Bayraktaki Ay ve Yıldızın anlamı hakkında enteresan bilgiler vermektedir.