Şöhret olmak için okulu terk eden dünyanın en zengin 10 ünlüsü

Günümüzde üniversiteden mezun olmak artık finansal başarı için şart değil. Bazı insanlarda girişimciliğin doğal dürtüsü vardır. Onlar için eğitim bile boşa zaman kaybı. Bir an önce hayata atılıp çalışmayı arzu ederler. Aslında bu durum çağımızın ünlüleri için de geçerli. Üniversite ya da lise döneminde keşfedilen isimler, kariyerleri için okul hayatını sonlandırıyor.

İyi bir kariyer için üniversite mezunu olmak ve kendinizi olabildiğince geliştirmek gerekiyor. Fakat doğuştan yetenekli bazı isimler bu zahmete girmiyor. Ses ve yeteneklerinin onlara sunduğu hayat, şüphe yok ki üniversitenin en iyi bölümünden mezun olsanız dahi yaşayamayacağınız kadar popüler. Sizler için hazırladığımız, şöhret olmak için okulu terk eden dünyanın en zengin 10 ünlüsü listesinde ise kariyerleri için ortaöğretim sonrası kolej eğitimini bırakmış, yine de yaşamlarında oldukça başarılı ve zengin olmuş ünlü isimleri bulacaksınız.

İşte karşınızda şöhret olmak için okulu terk eden dünyanın en zengin 10 ünlüsü :

LADY GAGA / YAKLAŞIK SERVETİ : 220 MİLYON DOLAR

sohret-olmak-icin-okulu-terk-eden-dunyanin-en-zengin-10-unlusu-ilgincbirbilgi-1

Lady Gaga, New York Üniversitesi Sanat bölümüne kabul edilen birkaç şanslı isimden biriydi, ama o müzik kariyerine odaklanmak için ikinci yılında okulu bıraktı. Babası müzikte başarısız olursa, okula yeniden geri döneceği koşuluyla bunu kabul etti.

2008 itibariyle Gaga, rekor bir anlaşma ile Los Angeles’a taşındı. Orada ilk albümü olan The Fame’i yayınladı. Lady, artık uluslararası bir süper star. Ünlü isim şimdilerde yaklaşık 220 milyon dolarlık servetin sahibi.

ELLEN DEGENERES / YAKLAŞIK SERVETİ 285 MİLYON DOLAR

sohret-olmak-icin-okulu-terk-eden-dunyanin-en-zengin-10-unlusu-ilgincbirbilgi-2

Gündüz talk showu yapan Ellen DeGeneres, ilk olarak komedyen olarak işe başladı. Ellen’in lezbiyen olarak adı çıktığında daha da ünlendi. TV’de bir lezbiyen karakteri oynayan ilk lezbiyen aktris olarak da tarihe geçti. Ünlü isim, o zamandan beri LGBQT haklarının güçlü bir savunucusu ve rol modeli olmuştur.

Ellen, New Orleans Üniversitesi’nde iletişim bölümüne kayıt olmuştu. Fakat okulu oldukça sıra dışı kariyerine başlamadan önce bıraktı. Ellen, stand-up yapmaya başladıktan sonra yaklaşık 285 milyon dolar değerinde servet elde etti.

RUSSELL SİMMONS / YAKLAŞIK SERVETİ : 325 MİLYON DOLAR

sohret-olmak-icin-okulu-terk-eden-dunyanin-en-zengin-10-unlusu-ilgincbirbilgi-3

Russel Simmons hip hop topluluğuna katılmadan kısa süre önce Harlem’deki New York City kolejini bıraktı. Simmons, 1983 yılında Def Jam müzik kurucusu ve arkadaşı Rick Rubin ile çalışmaya başladı, birlikte şöhrete kavuştular. Simmons aynı zamanda hip hop toplumu için çok önemli olan moda markası Phat Farm’ın da başlangıç noktasıdır. Yaklaşık 325 milyon dolarlık serveti ile Simmons, hip hop tarzının en zengin isimlerinden biri olarak görülmektedir.

TOM HANKS / YAKLAŞIK SERVETİ : 350 MİLYON DOLAR

sohret-olmak-icin-okulu-terk-eden-dunyanin-en-zengin-10-unlusu-ilgincbirbilgi-4

Ödüllü aktör, yönetmen ve yazar Tom Hanks gerçekten özel bir adam olduğu için oldukça fazla üne sahiptir. Tom, ayrıca bir milyoner ve sinema tarihinin en yüksek hasılat elde eden oyuncularından biridir. Hanks, büyük bir film yıldızı olmadan önce Kaliforniya Eyalet Üniversitesi’nde okuduğu tiyatro eğitimini bıraktı. Hanks şimdilerde 350 milyon dolar civarında bir servete sahip.

TİGER WOODS / YAKLAŞIK SERVETİ : 600 MİLYON DOLAR

sohret-olmak-icin-okulu-terk-eden-dunyanin-en-zengin-10-unlusu-ilgincbirbilgi-5

Kolejler, genellikle futbol ve basketbol gibi en azından takım sporları için profesyonel bir sporcu olmanın bir parçasıdır. Ama golf gibi oyunlar için bu geçerli değil. Tiger Woods, kariyeri boyunca her zaman bir numaralı golf oyuncusu olarak anılmıştır. Tiger, Stanford Üniversitesi’ne kaydolmuştu fakat okulu kısa süre sonra bıraktı. Dünyanın en çok kazanan sporcuların biri olan Tiger, 14 büyük golf turnuvası kazandı ve onun şu anki yaklaşık serveti 600 milyon dolar.

JAMES CAMERON / YAKLAŞIK SERVETİ : 700 MİLYON DOLAR

sohret-olmak-icin-okulu-terk-eden-dunyanin-en-zengin-10-unlusu-ilgincbirbilgi-6

James Cameron, tüm zamanların en yüksek gişe hasılatı yapan iki filmi Avatar ve Titanik’in yapımcılığını yapmıştır. Cameron üniversitede fizik ve İngilizce eğitimi alıyordu ancak, bir yıl sonra okulu bıraktı.

OPRAH WİNFREY / YAKLAŞIK SERVETİ : 3 MİLYAR DOLAR

sohret-olmak-icin-okulu-terk-eden-dunyanin-en-zengin-10-unlusu-ilgincbirbilgi-7

Oprah, 8 Eylül 1986 tarihindeki Oprah Winfrey Show başlangıcı ile oldukça iyi tanınır. Karakterinin gücü ile birlikte, Oprah dünyada ünlü süper starların bazıları ile büyük görüşmelere imza attı. Oprah’ın en unutulmaz görüşmelerinden biri 35 milyon kişi tarafından izlenen Michael Jackson’la olan programıydı. Kurduğu Oprah Magazine’i herkes sevdi. Ayrıca Oprah, büyük televizyon sözleşmeleri ve yayıncılık gibi sektörler ile servetini elde etti. Winfrey eğitim amaçlı 400 milyon dolar bağış yapmıştır.

Oprah burslu olarak Tennessee State Üniversitesi’ne katıldı. O zaten yayın hayatında oldukça başarılıydı ve kendi yapım şirketini başlatmak için okulu bıraktı. Bir siyahi olan Oprah, aynı zamanda dünyanın sayılı siyahi milyarderlerindendir.

STEVE JOBS / YAKLAŞIK SERVETİ : 10,2 MİLYAR DOLAR

sohret-olmak-icin-okulu-terk-eden-dunyanin-en-zengin-10-unlusu-ilgincbirbilgi-8

Microsoft her zaman Apple ile doğrudan rekabet içinde olmuştur. Steve Jobs arkadaşı Steve Wozniak ile 1976 yılında Apple’a başladı. Jobs daha yaratıcı fikirlere sahip olabilmek için sadece 6 aylığına Portland Reed Kolej’e gitti, ama sonunda okulu bıraktı. Jobs 2011 yılında kanserden hayatını kaybetti. Onun tahmini 10.2 milyar dolar değerinde serveti vardı.

MARK ZUCKERBERG / YAKLAŞIK SERVETİ : 34,8 MİLYAR DOLAR

sohret-olmak-icin-okulu-terk-eden-dunyanin-en-zengin-10-unlusu-ilgincbirbilgi-9

Facebook yaratıcılarından biri olan Mark Zuckerberg, psikoloji ve bilgisayar bilimi için Harvard’a katıldığında siteyi başlatmıştı. Mark Facebook üzerinde çalışmaya devam etmek için ikinci yıl okulu bıraktı. 23 yaşında sitenin başarısı sayesinde bir milyarder oldu. Zuckerberg, şuanda Facebook’un başkanı ve CEO’sudur. Yaklaşık 34.8 milyar dolar bir tahmini servete sahiptir.

BİLL GATES / YAKLAŞIK SERVETİ : 79,3 MİLYAR DOLAR

sohret-olmak-icin-okulu-terk-eden-dunyanin-en-zengin-10-unlusu-ilgincbirbilgi-10

Bill Gates, dünyada teknoloji sektöründe en iyi bilinen iş adamlarından biridir. Microsoft’un kurucusu, sürekli dünyanın en zengin insanlarının içinde bulunduğu listelerde sıralanır. Şu anda yaklaşık 79.3 milyar dolar değerinde servete sahiptir.

Gates’in, Paul Allen ile kendi bilgisayar yazılım şirketi olan Microsoft’u başlatmak için Harvard Üniversitesi’ni bıraktığı biliniyor.

Listemizdeki isimlerin hepsi dünyanın her yerinde kolaylıkla tanınabilecek bir şöhrete sahiptir. İnsanlar bugün şöhret olmak için okulu terk eden dünyanın en zengin bu ünlülerinin giyim tarzını taklit edip, onlar gibi yaşamaya çalışıyor. Ya siz böyle bir ün için okul hayatınızdan vazgeçer miydiniz ?

Önceki yazımız Kalp atışlarıyla kimlik doğrulama hakkında ilginç bilgiler vermektedir.