Zengin birisi ile evlenmek isteyen kıza ibretlik cevap !

Dünyanın en büyük finans şirketlerinden J.P. Morgan’ın CEO’su James Dimon’un, zengin koca avcısı bir kızın kendisine attığı bir elektronik postaya verdiği ibretlik cevap.

Zengin birisi ile evlenmek isteyen bir kızın J.P. Morgan’a yolladığı elektronik posta :

Sayın Morgan,

Sizinle dürüst olacağım. Bu yıl 25 yaşına giriyorum. Çok güzelim, iyi bir stilim var ve kaliteli şeyleri severim. Yıllık geliri en az 500 bin dolar veya daha fazla olan bir adamla evlenmek istiyorum. Aç gözlü olduğumu düşünebilirsiniz fakat New York’ta yıllık geliri 1 milyon dolar olan insanlar maalesef orta sınıf sayılıyor.

Çok şey istemiyorum. Sizin sitenizde yıllık geliri 500 bin dolar veya daha fazla olan biri var mı? Hepiniz evli misiniz? Bu konuları merak ediyor ve sormak istiyorum, sizin gibi zengin insanlarla evlenmek için ne yapmam gerek?

Bugüne kadar birlikte olduğum erkekler arasında en zengini yılda 250 bin dolar kazanıyordu. Central Park’ın batı yakasında, yüksek bütçeli rezidanslarda yaşamak isteyen biri için yıllık 250 bin dolar yeterli değil. Size alçak gönüllülükle soruyorum:

1) Zengin bekarlar nerede takılır? (Lütfen bar, restaurant, spor salonu, kulüp, vs. gibi mekanların isimlerini ve adreslerini yazar mısınız.)

2) Hangi yaş kategorisine odaklanmalıyım?

3) Çoğu zenginin eşleri neden ortalama güzellikte? Bir kaç kızla tanıştım; güzel veya ilgi çekici değiller ama zengin erkeklerle evlenebiliyorlar.

4) Kimin karınız, kimin yalnızca sevgiliniz olabileceğine nasıl karar veriyorsunuz? Benim hedefim evlenmek. Zengin bir adamla evlenebilmek için ne yapmalıyım ?

Saygılarımla

Bayan Güzel

James Dimon’un kıza yanıt olarak yolladığı elektronik posta :

Sevgili Bayan Güzel,

zengin-birisi-ile-evlenmek-isteyen-kiza-ibretlik-cevap-ilgincbirbilgi

Yazınızı büyük bir ilgiyle okudum. Tahmin ediyorum ki sizin gibi aynı soruları soran pek çok genç kız var. Lütfen profesyonel bir yatırımcı olarak durumunuzu analiz etmeme izin verin. Benim yıllık gelirim 500 bin doların üzerinde, sizin kriterlerinize uyuyor, bu sebeple zamanınızı boş yere çalmadığımı umut ediyorum.

Bir iş adamı gözünden bakarsak, sizinle evlenmek kötü bir fikir. Nedeni ise çok basit, lütfen açıklamama izin verin. Detayları bir kenara bırakırsak, yapmaya çalıştığınız şey “güzellik” ile “para” ikilisini takas etmek: A kişisi güzelliği sağlar, B kişisi de bunun için ödeme yapar, gayet adil. Fakat burada ölümcül bir problem var; sizin güzelliğiniz kaybolacak ama benim param iyi bir sebep olmadıkça tükenmeyecek. Aslına bakarsanız, benim gelirim yıldan yıla artabilir, ancak siz yıldan yıla güzelleşemezsiniz. Bu sebeple, ekonomik açıdan bakarsak, ben değer kazanan bir varlıkken siz değer kaybeden bir varlıksınız. Hem de sıradan bir değer kaybı değil, katlanarak artan bir değer kaybı. Eğer güzellik sizin tek varlığınızsa, değeriniz 10 yıl sonra çok daha düşük olacak.

Wall Street’te kullandığımız bir terimden yola çıkarsak, sizin için “takas pozisyonu” diyebiliriz, “satın al ve bekle” değil. Sizi satın almak iyi bir fikir değil, bu sebeple kiralamayı tercih ederim. Çünkü alışveriş değeri düşen bir şeyi uzun süre elde tutmak hiç de akıllıca değildir. Şüphesiz; aynı şey sizin istediğiniz evlilik için de geçerli.

Bu yazdıklarım size zalimce geliyorsa bir de şöyle düşünün; tüm paramı kaybetseydim, beni terk etmez miydiniz? Aynı şekilde güzelliğinizi kaybettiğinizde, benim de çıkış yolunu bulmam gerekmez mi?

Yıllık geliri 500 bin doların üstünde olan insanlar aptal değil; sizinle yalnızca çıkarız ama evlenmeyiz. Size, zengin bir adamla evlenme fikrini unutmanızı öneririm. Bu arada, yılda 500 bin dolar kazanan o zengin siz olabilirsiniz. Zira o kadar parayı kazanmak, zengin bir aptal bulabilme ihtimalinizden daha yüksek…

CEO J.P. Morgan

Önceki yazımız Varis’in nasıl ortaya çıktığı, tedavisi ve korunma yolları hakkında bilgiler vermektedir.

  

Zengin birisi ile evlenmek isteyen kıza ibretlik cevap !” için 17 yorum

 • 22 Haziran 2014 Saat 12:54
  Permalink

  Madam’a ömürlük ders olmuş helal :)

 • 22 Haziran 2014 Saat 12:55
  Permalink

  Valla çok iyi yazmış hak edene hakkını vereceksin!

 • 22 Haziran 2014 Saat 23:34
  Permalink

  10 numara 5 yıldız süper bir cevap

 • 23 Haziran 2014 Saat 10:58
  Permalink

  güzellik-para alışverişinden medet umup da bunu gayet mantıklıymış gibi göstermeye çalışanlara işin aslının gayet net bir şekilde açıklanması diyebiliriz

 • 23 Haziran 2014 Saat 21:32
  Permalink

  evet kendisi çok güzel açıklamış,zengin insanların güzel kızları kiraladıklarını.alan memnun satan memnun bizene gerçi.ancak bu adamlar 40-50 yaş arası çocuk sahibi olmak istediklerinde evlenmeyi seçerler.ki bu bayanlar da çirkin ve kendi yaşlarında biri olmaz.adam ilerde ztn 20 lerinde birini bulur.bence adam kıza ders vermeye ^çalışmış^ sadece.bıraksın bu ayakları.hiç bir zengin erkek sırf başarılı kariyer sahibi birikimli diye çirkin veya ortalama bi kadınla veya güzel ve şişman bir kadınla evlenmez.2+2 4 bu kadar basit.etrafınızda bu kadın bu adama mı bakmış dediğiniz oluyordur.buna nazaran bu adam bu kadına mı bakmş dediğiniz pek azdır.dış görünüş herşeyden önemli kızda bunun farkında kendimizi kandırmayalım

 • 24 Haziran 2014 Saat 11:53
  Permalink

  Adam süper kapak yapmış…

 • 24 Haziran 2014 Saat 13:15
  Permalink

  Bende bu durumda adamın arkasındayım.
  Helal olsun, akıllı adammış.

 • 29 Haziran 2014 Saat 15:59
  Permalink

  Durumu çok güzel izah etmiş bence James Dimon. Zekice.

 • 2 Temmuz 2014 Saat 14:04
  Permalink

  Kapak olmuş. Güzelliğini para ile satmaya çalışan aptallara geliyor bu parça. 😀 Bu arada bir arkadaşımızın 45-50 yaşlarında çocuk yapmak için gene bu güzel kızlarla evleneceğini yazmış. Ama en azında bu kadar salak biriyle evlenmez. Ve amacı sadece çocuk yapmak olmaz…

 • 4 Temmuz 2014 Saat 12:41
  Permalink

  Off çok iyiydi ya 😀 helal olsun!

 • 4 Temmuz 2014 Saat 13:59
  Permalink

  Adam si-o beyler dağılın

 • 5 Temmuz 2014 Saat 20:37
  Permalink

  kendimi anlatmis gibi olacagim ama ben de ufak seylerden mutlu olan, orta guzellikte, erkegin ille arabasi olacak demeyen, otobuse dolmusa binmekten gocunmayan, fok baligi gibi konusmayan, kivirmayan, genç bir kadinim. etrafima bakiyorum erkeklerin tercihi nerede aptal, kafasi çalismayan para pul pesinde kadin varsa onun pesinden gidiyor. Bizim gibilere de arada tek tuk kafasi çalisan adamlar denk geliyor. Baktiginiz yer ayni zamanda sikayet ettiginiz sey ise; sorun sizdedir demektir. Baska yone bakmayi deneyin.

  • 6 Temmuz 2014 Saat 01:37
   Permalink

   Hah. Sorsak kesin uzun boydan, adonisten, sırma saçtan girersiniz ama. Kimse kendini kandırmasın. Fiziksel özelliklere herkes dikkat eder.

  • 12 Şubat 2017 Saat 15:17
   Permalink

   Valla su zamanda bu dediğinizi uygulayan bir kadın görmedim.Sozlerinizde ciddiyseniz ve bekarsaniz tanışmak isterim.Gerçi yazinizdan bu yana epey bir zaman geçmiş ama umut yoksulun ekmeği demişler:)

 • 6 Temmuz 2014 Saat 16:36
  Permalink

  Evet kimse para ile mutluluk bulamaz guzellik icin evlenmek mantik işi değil evlilik in asıl amacı huzur ve mutluluk olmalı çıkar için evlik yapılırsa yürümez

 • 22 Şubat 2015 Saat 15:36
  Permalink

  dış görünüş herşeyden önemli diyen ,demekki hala uyanmamış ! adamın cevabını birdaha okumalı bence

 • 6 Ağustos 2015 Saat 15:28
  Permalink

  Erkekler her zaman, ne hikmetse, düşündüklerinin aksini söylerler.

Yorumlar kapalı