Bilimsel makaleyle evlilik teklifi yaptı

Kanadalı paleontolog Caleb M. Brown’un yeni bir dinozor türünü tanıttığı, dünyada heyecan yaratan makalesine bir de evlilik teklifi gizlediği ortaya çıktı. Bilimsel makalenin dipnotları arasında “Benimle evlenir misin Lorna?” ifadesini okuyan sevgilisi, bu teklifi kabul etti.

Kanada’nın Alberta eyaletinde yaşayan paleontolog Doktor Caleb M. Brown, dünyanın dört bir tarafında adının duyulmasını sağlayan bilimsel makalesini evlilik teklifiyle taçlandırdı. Yeni bir dinozor cinsi keşfeden Brown, keşfini anlatan makalesinin son cümlelerinde, kendisi gibi fosillerle ilgilenen kız arkadaşına evlenme teklif etti. Makalenin son bölümünde “Hala devam eden ve hiç kesilmeyen desteklerinden dolayı Lorna O’Brien’a özellikle teşekkür etmek isterim. Lorna, benimle evlenir misin?” ifadeleri yer aldı. Bilimsel bir dergide, ciddi bir makalenin sonunda böylesine ilginç bir evlilik teklifi görmek alışılmış bir durum değil. Ülke basınına konuşan Brown “Daha önce böyle bir yöntemle evlilik teklif etmiş kimse var mı bilmiyorum. Açıkçası ben hiç görmedim” dedi. Brown “Bu fikir derginin editörlerinin de hoşuna gitti” ifadelerini kullandı.

ŞAŞKINLIKTAN DİLİ TUTULDU

bilimsel-makaleyle-evlilik-teklifi-yapti-ilgincbirbilgi-2

Brown makalenin “ilgili bölümünü” kız arkadaşı Lorna’ya göstermesini şöyle anlattı : “Makaleyi Lorna’ya nasıl göstereceğime dair bir plan yapmamıştım. Çok düşünmedim ve gittim gösterdim. Bir an durumun farkına varamadı, sonra şoke oldu, konuşamadı. Daha sonra da evet dedi.” Brown’un makalesi, internette de sonundaki evlilik teklifiyle birlikte yayımlanınca, sosyal medyada ilgi odağı oldu.

CEHENNEM ÇOCUĞU’NU KEŞFEDEN EKİBİN LİDERİ

Alberta’daki Royal Tyrell Müzesi’nde görevli Brown ve ekibi, aynı eyaletteki Oldman Nehri’nde dev bir kafatası buldu. Gözlerinin üstünde iki boynuz ve başında taca benzer çıkıntılar olduğu görülen kafatasının yeni bir dinozor türüne ait olduğu saptandı. “Regaliceratops” adı verilen ve 65 ile 100 milyon yıl önce yaşadığı saptanan dinazora çizgi roman karakteri Hellboy’dan esinlenerek “Cehennem Çocuğu” lakabı takıldı.

Önceki yazımız Cep telefonuyla 3d hologram yapımı hakkında bilgiler vermektedir.