Bu evden tam 27 kamyon çöp çıktı

Ordu’da Altınordu Belediyesi’ne gelen bir ihbarı değerlendiren zabıta ve temizlik ekiplerinin, gittikleri adresteki çöp evden tam 27 kamyon çöp çıktı.

Cumhuriyet Mahallesi sakinlerinin ihbarı üzerine harekete geçen Altınordu Belediyesi Temizlik İşleri personeli ve zabıta ekipleri, 35 yaşındaki oğlu Recep S. ile birlikte yaşayan 60 yaşındaki Saadet S.’nin evinde ve bahçesinde hurda ile çöp yığınları arasında, yaşanmaz hale gelmiş bir ev ile karşılaştı. Alınan özel izinle Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler evin tüm odalarında ve kapı önünde uzun süredir beklemekte olan katı atıkların dışarı çıkarılmasını gerçekleştirdi. Evsel atık, çöp, karton kutu, plastik ve teneke kutularının dışarı çıkarılması ve temizlenmesi Belediye kepçesiyle yapılabildi.

Ekipler, titiz çalışma sonunda çöp evden tam 27 kamyon çöp çıkardı. Belediye ekipleri tarafından boşaltılan çöpler kamyona doldurularak götürüldü. Çöplerin çıkarılmasının ardından ekipler kullanılabilir hale gelen evi mikroplara ve haşerelere karşı ilaçladı. Polisin de güvenlik önlemi aldığı olay yerinde Recep S. ve annesi Saadet S. sağlık kontrolleri yapılmak üzere hastaneye götürüldü.

bu-evden-tam-27-kamyon-cop-cikti-ilgincbirbilgi

Evin bitişiğindeki ahırda yapılan incelemede ise 8 büyükbaş hayvan tespit edildi. Yeterince beslenemeyerek aç kaldığı iddia edilen hayvanların da beslenmesi için İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne teslim edileceği bildirildi.

Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Şaşmaz, şehir merkezinde bu tür çöp evlere müsaade etmeyeceklerini belirtti. Bu tür ihbarları değerlendirerek çöp evleri temizleyeceklerini ve yaşanılır hale getireceklerini belirten Şaşmaz, “Vatandaşlarımızdan çevrelerinde bildikleri bu tür evler varsa bildirmelerini istirham ediyorum” dedi.

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Salih Karataş ise 15 yıllık çöp evle ilgili defalarca şikayet aldıklarını belirterek, “Belediye burayı temizleyip yıkayacak. Çöplerle hurdalar ayrılacak. Demir ve hurdalar satılacak parası ise sahibine teslim edilecek.” dedi.

Önceki yazımız Hayvanların rüyalarında ne gördükleri hakkında ilginç ve enteresan bilgiler vermektedir.