Çalışmayan bilgisayarına sekiz el ateş etti

ABD’nin Colorado Springs kentinde, bilgisayarının çalışmamasına sinirlenen 37 yaşındaki Lucas Hinch adlı kişi bilgisayarını dışarı çıkartıp, sekiz el ateş etti.

Olayın ardından konuyla ilgili açıklamada bulunan Amerikan polisi, Lucas Hinch’i şehir içinde silah kullanmak gerekçesiyle gözaltına alındığını kaydetti. Polis sözcüsü “Bilgisayarıyla sorun yaşıyormuş. Sonra da bilgisayarını arka bahçesine çıkartıp, tahrip etmiş” dedi. Polisin yaptığı açıklamaya göre, Hinch’in bu suçlama karşısında soğukkanlılığını koruduğu ve yasaları çiğnediğinin farkında olmadığı öğrenildi.

Bazen birçok bilgisayar kullanıcısının içinden geçeni, belki biraz aşırıya kaçarak da olsa gerçekleştiren Hinch’in alacağı cezanın davayla ilgilenen bir yargıç tarafından belirleneceği açıklandı.

MÜCADELE ETMEKTEN YORULMUŞ

calismayan-bilgisayarina-sekiz-el-ates-etti-ilgincbirbilgi

Polis Sözcüsü Jeff Strossner Colorado Springs Gazette’e yaptığı açıklamada, “Son birkaç aydır bilgisayarıyla mücadele etmekten yorulmuş” dedi. Gazete Hinch’in bilgisayarı yeniden başlatan “Ctrl+Alt+Delete” tuş kombinasyonunun bir türlü çalışmaması üzerine sinirlendiğini yazdı.

Haberde,Hinch, hepimizin sadece hayal edebildiği türde bir intikam aldı. Bilgisayarın iyileşmesi beklenmiyor” ifadeleri kullanıldı.

Önceki yazımız Nepal depremi nedeniyle acı bir kayıp yaşayan Google hakkında enteresan bilgiler vermektedir.