Doğum gününde tutuklandı

Konya’da daha önce 30 kez hırsızlık suçundan yakalanan ve her defasında yaşının küçük olması nedeniyle serbest kalan şüpheli, bu kez 18’inci doğum gününde 4 ayrı hırsızlık olayına karışınca tutuklandı.

Konya Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, merkez Karatay ilçesinde bezle üzerini örttüğü televizyonu elinde götüren bir şahsı fark ederek yanına doğru yürüdü. Polis, yanına yaklaştığı şahsın daha önce hırsızlıktan 30 defa yakalanan Aykut K. (18) olduğunu belirledi. Şüpheli şahıs elindeki televizyonu atarak kaçmaya başladı. Yaşanan kovalamacanın ardından Aykut K. yakalandı.

Daha önce bir çok ev ve iş yeri hırsızlığından adliyeye sevk edilen ve her defasında 18 yaşının altında olduğu için tutuksuz yargılanan Aykut K’nin, şehir dışına çıkan Gökhan Kayık’ın evine 1 gün arayla 2 defa girerek hırsızlık yaptığı ortaya çıktı. İlk girişinde iki adet saz çalan Aykut K’nin, ikinci girişinde atıp kaçtığı televizyonu çaldığı belirlendi.

dogum-gununde-tutklandi-ilgincbirbilgi

Polis, yaptığı araştırmada Aykut K’nin başka bir evden televizyon ile çeyizlik eşya çalıp sattığını, bir kasaptan ise 200 lira para ile 2 kasa tavuk çaldığını belirledi. Mahkemeye sevk edildiği gün 18 yaşını dolduran Aykut K. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Önceki yazımız Sakız ve çikletin icadı hakkında ilginç ve enteresan bilgiler vermektedir.