Dolandırıcı 2 yıl komadaymış gibi rol yaptı !

Galler’de yaşayan 47 yaşındaki Alan Knight, yaşlı komşusunu dolandırdığının ortaya çıkmaması için tam 2 yıl komadaymış gibi rol yaptı !

Swansea kentinde yaşayan adam, komşusunu 40 bin sterlin dolandırdığı için çıkması gereken mahkemeye komada olduğu gerekçesiyle 2 yıl boyunca çıkmadı. Ancak sonunda adamın mahkemeden kaçmak için numaradan, komadaymış gibi rol yaptığı ortaya çıktı.

DOKTORLARI BİLE İNANDIRMAYI BAŞARDI

Polisin kendisinden şüphelendiğini anlayınca boynundan yaralanıp felç olduğunu ve bu nedenle sık sık kriz geçirip komaya girdiğini söyleyen Knight’ın bu süre boyunca devletten de yüksek miktarda engelli yardımı aldığı açıklandı.

Düşüp boynunu garaj kapısına çarptıktan sonra sakat kaldığını ve oksijen tankına bağlı olarak yaşadığını iddia eden Knight’ın aile doktorunu da gerçekten engelli olduğuna inandırmayı başardığı belirtildi.

ÜYELİK KARTI YAKALATTI

Her mahkemeye çağrıldığındadurumunun ağırlaştığını” iddia ederek hastaneye yatan dolandırıcının “zaman zaman rahatça hareket ettiğini” tespit eden doktorlar, durumdan şüphelenerek yetkilileri haberdar etti.

Bunun üzerine başlatılan yeni soruşturma sonucunda azılı dolandırıcının bir sürpermarket zincirinde üyelik kartını kullanarak alışveriş yaptığının tespit edildiği açıklandı.

Polis yetkilileri süpermarketin Knight’ın üyelik kartının kullanıldığı tarihlerde kaydettiği güvenlik kamerası görüntülerini incelediklerini ve üç çocuk babası adamı birçok kez “rahat bir şekilde yürüyerek alışveriş yaparken” ve “otomobiline binip uzaklaşırken” gördüklerini açıkladı.

MAHKEMEYE TEKERLEKLİ SANDALYEDE GELDİ

Dolandırıcı 2 yıl komadaymış gibi rol yaptı ! www.ilgincbirbilgi.com

Yeni kanıtlar ışığında bir kez daha hakim karşısına çıkmaya çağrılan Knight, Swansea Kraliyet Mahkemesi’ne 33 yaşındaki karısı Helen’in kontrol ettiği bir tekerlekli sandalyede boyunluk takmış bir halde geldi.

Davaya bakan yargıç Paul Thomas,Bu çok özel bir dava ve Knight’a vereceğimiz ceza ile benzer şekilde dolandırıcılık yapmayı planlayan insanlara ciddi bir mesaj vermemiz gerekiyor. Süpermarketten alınan güvenlik kamerası kayıtlarını inceledikten sonra zanlının rol yaptığı sonucuna vardım. Knight çok iyi ve kararlı bir aktör ancak söylediği gibi hasta olmadığı oldukça açık” dedi.

Yargıç Thomas, Knight’ın oldukça uzun bir hapis cezasına çarptırılacağını tahmin ettiğini de söyledi. Dava ise halen devam ediyor.

Önceki yazımız Fotoğraf makinesi’nin icadı ve tarihi hakkında ilginç bilgiler vermektedir.