İki günlük karısı tarafından dolandırıldı

İsviçre’de inşaat işlerinde çalışan Oktay Elkıran’ın 110 bin TL harcayıp evlendiği karısı, gerdeğe bile giremeden sevgilisine kaçtı. Paranın 10 bin lirasını kurtarabilen Elkıran, “Benim bu halim herkese ibret olsun” dedi.

İsviçre’de inşaatlarda çalışan Oktay Elkıran (24 yaşında), iki yıl önce memleketi Kayseri’ye gelerek, bir tanıdığının tavsiyesiyle tanıştığı 18 yaşındaki Şemsi D. ile evlendi. Düğün için 110 bin lira masraf yapan Elkıran, karısı “Karnının ağrıdığını” söyleyince gerdeğe giremedi. İddiaya göre genç kız, iki gün sonra da sevgilisiyle kaçtı. Olayın ardından boşanma davası açan Elkıran, eşinden 100 bin lira tazminat istedi. Şemsi D. de karşı dava açarak, 500 lira nafaka ile 50 bin lira tazminat talebinde bulundu.

DÜĞÜNDE DE ONUNLA OYNUYORDU

Çiftin boşanmalarına karar veren mahkeme, ağır kusurlu bulduğu Şemsi D.’nin tazminat ve nafaka talebini reddederken, Elkıran’ın tazminat talebinde ise genç kadının ekonomik durumunu göz önüne alarak 10 bin lira olarak kararlaştırdı.

iki-gunluk-karisi-tarafindan-dolandirildi-ilginchaberler

Elkıran, “Düğünden iki gün sonra eşim 3 bavul giyecek ile 8 bin İsviçre Frankımı da alarak kayıplara karıştı. Eski sevgilisi U.D. ile birlikte kaçtığını öğrendim. Düğünde de sürekli U.D. ile oynuyordu. Akrabası diye şüphelenmedim. Hatta düğünden önce bana U.D.’ye hediye olarak takım elbise aldırmıştı.

Kayınvalidem de “Sen yurt dışında çalışıyorsun, sana dokunmaz” diyerek kendisine 100 etek, akrabalarına dağıtmak için 100 gömlek, 6’sı kayınpederime 20 takım elbise aldırdı. Bunlara 30 bin lira ödedim. 40 bin liralık altın aldım. Ayrıca 20 bin lira da başlık parası verdim. Depresyona girip İsviçre’deki işimi de kaybettim. Bu halim herkese ibret olsun” dedi.

Önceki yazımız Dünyanın en pahalı özel uçakları ve sahipleri hakkında ilginç bilgiler vermektedir.