Küçük kızın babası için Google’a yazdığı ilginç mektup

Google gibi dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinde çalışmak herkesin hayalidir. Bizler her ne kadar Google’ın çalışma ofislerini ve çalışma şartlarını oldukça etkileyici bulsak da küçük bir kız bu konuda hiç de öyle düşünmüyor.

Google’ın tasarım bölümünde görevli bir çalışanın kızı tarafından şirkete gönderilen mektup, ilginç bir olayın yaşanmasına zemin hazırladı. Sosyal medyaya da düşen ilginç mektup kısa sürede tüm interneti sardı.

Babasının yaklaşan doğum günü için hazırlık yapan; ancak diğer yandan babası doğum gününde çalıştığı için çıkış yolu arayan küçük kız, Google’da çalışan babasının patronuna hitaben bir mektup kaleme aldı.

“Sevgili Google çalışanı” diye başlayan mektupta babasının haftada sadece 1 gün izni olduğunu ve onun da Cumartesi günleri olduğunu söyleyen Katie, Google’dan babasının doğum günü olan Çarşamba günü için izin istedi.

Google ise bu mektuba kayıtsız kalamayarak, bizzat Google Tasarım Bölümü Kıdemli Müdürü Daniel Shiplacoff imzasıyla küçük kıza cevap gönderdi ve Katie’nin babasının verdiği emeklerden çok memnun olduklarını, ona bir hafta tatil ödülü verdiklerini açıkladı.

Küçük kızın babası için Google’a yazdığı ilginç mektup şöyle:

kucuk-kizin-babasi-icin-google-a-yazdigi-ilginc-mektup-ilgincbirbilgi-1

Sevgili Google Çalışanı,

Lütfen babam işe gittiğine ona bir gün daha izin verebilir misiniz?

Mesela Çarşamba günü tatil yapabilir. Çünkü babam haftada sadece bir gün tatil yapıyor – o da Cumartesi günleri.

-Katie’den

Not: O gün babamın DOĞUM GÜNÜ.

Not: Biliyorsunuz, yaz vakti de geldi.

Mektup bir şekilde babasının Google’daki müdürü Daniel Shiplacoff’un önüne gelince, patronu Katie’nin isteğini kabul ederek 17 Haziran’da küçük kıza resmi bir cevap yazdı;

Resmi mektup şöyle:

kucuk-kizin-babasi-icin-google-a-yazdigi-ilginc-mektup-ilgincbirbilgi-2

Sevgili Katie,

Düşünceli notun ve isteğin için teşekkürler.

Baban Google ve dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insan için çok güzel ve keyifli şeyler tasarlamak için Google’da çok sıkı çalışıyor.

Doğum gününü kutlamak ve yaz aylarında bazı Çarşamba günlerini izin yapmanın önemini göz önünde bulundurarak, babana Temmuz ayının ilk haftasının tamamında tatil veriyoruz.

Tadını çıkarın!

David Shiplacoff

Mektubun hızla yayılmasıyla birlikte akıllara “acaba bu yazışmalar gerçek mi” sorusu takılırken, Google sözcüsünden gelen açıklamada yazışmalar doğrulandı.

Önceki yazımız Günlük hayatınızı kolaylaştıracak faydalı püf noktaları hakkında bilgiler vermektedir.