Parktaki Timsahın ağzından ceset parçaları çıktı

Avustralya’da bir timsahın ağzından çıkan ceset parçaları yerel halkı korkuttu. Bu mevsimde timsah saldırısının sıradışı olduğunu belirten uzmanlar ceset parçalarının 1 haftadır kayıp olan 62 yaşındaki bir adama ait olduğunu düşünüyor.

Ülkenin kuzeyindeki Kakadu Ulusal Parkı’nda kayığıyla dolaşan Avustralyalının 4,7 metre uzunluğundaki timsahın saldırısına uğradığı tahmin ediliyor.

Ceset parçaları, park bekçilerinin arama çalışmaları sırasında vurduğu iki timsahtan birinin ağzından çıktı. 1 hafta kadar önce kaybolan adamın karısının, oğlunun ve gelininin de saldırı sırasında kayıkta olduğu belirtildi.

Polis memuru Andrew Hocking,Ceset parçaları incelemeye alındı. Tanıklardan alınan ifadelerle savcılığa bir rapor sunduk” dedi. Polis şimdi, DNA testiyle ceset parçalarının bölgede kayıkla gezerken kaybolan 62 yaşındaki Avustralyalı adama ait olup olmadığını inceliyor.

ALIŞILMIŞIN DIŞINDA BİR DURUM

Yetkililer, Avustralya’da havanın soğuk olduğu bu mevsimde timsah saldırılarının alışılmışın dışında bir durum olduğunu söylüyor.

Tuzlu su timsahlarının boyu 7 metre ve ağırlıkları da bir tondan fazla olabiliyor.

parktaki-timsahin-agzindan-ceset-parcalari-cikti-ilgincbirbilgi

TİMSAH AVCILIĞINA ONAY VEREN TASARI REDDEDİLDİ

Avustralya’da timsahların sayısı, 1971 yılında koruma altına alınmalarından bu yana arttı. Hükümet, geçen mart ayında timsah avcılığına onay veren tasarıyı reddetmişti.

Avustralya polisi, Ocak ayında ülkenin kuzeyinde kaybolan 12 yaşında kayıp bir çocuğu ararken bir timsahı vurarak öldürmüştü. Geçen yıl Ağustos’ta doğum gününde nehirde yüzden bir Avustralyalı’da timsah saldırısında öldü.

Önceki yazımız Kuşların neden V şeklinde uçtuğu hakkında ilginç bilgiler vermektedir.