Türkiye’de yaşanan garip ve trajikomik ölümler

Toplum olarak, diğer toplumlardan çok farklı olduğumuzu kabul etmemiz lazım. Her yönümüzle diğer toplumlardan farkımız, her alanda ortaya çıkıyor. Yurdum insanı her işte olduğu gibi garip ve trajikomik ölümleriyle de başı çekerek Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başarmış.

İşte Guinness Rekorlar Kitabı’nda da yer bulmuş, Türkiye’de yaşanan garip ve trajikomik ölümler :

-Balkona 50 kişinin çıkması sonucu çöken balkonda meydana gelen toplu ölüm. (Dudullu’da bir köyde nişan töreninde)

-TEM’de seyreden araçtaki 5 kişinin radyoda oynak şarkı çalınca aracı sağa çekerek otoyolda göbek atmaya başlaması ve 3’ünün ayrı ayrı araçların çarpması sonucu ölümü. (Adapazarı-hendek)

-Elektrik direğine yaslanıp ayakkabısındaki taşı çıkarmak için ayağını silkeleyen kişiyi elektrik çarptığını sanan bir başkasının akımdan kurtarmak amacıyla kafasına kürekle vurup öldürmesi. (Rize-tunca köyü)

-Midesine sinek kaçan bir kişinin sineği öldürmek için odaya sıkar gibi ağzına Sheltox isimli ilacı sıkması ve sinekten beter ölümü. (İstanbul-sultanbeyli)

-Mühendisin kontrol için geminin buhar kazanına girdiği sırada bundan habersiz bir gemi personelinin kapağı kapatması ve geminin sefere çıkmasıyla mühendisin ölümü. (Kocaeli)

-Aynı işyerinde biri gündüz biri gece vardiyasında çalışan baba-oğulun motorsikletle eve giderken sert bir virajda karşılaşıp birbirlerine selam vermek isterken çarpışarak ölmeleri. (Konya)

-Nüfus sayımı nedeniyle kendisinden başka kimsenin bulunmadığı yolda (üstelik de otoban) sayım görevlisinin bariyerlere çarparak ölümü. (Tem otoyolu-gebze)

-Karabük demir-çelik fabrikasında 600 tonluk pres makinasının arasından emekleyerek geçen işçinin 2.450 santigratlık fırından sigarasını yakmaya çalışırken can vermesi. (Karabük)

-Tıraş olurken berberin rahatlatır diye boynu aniden sağa sola çevirme hareketi sonucu küt diye boynu kırılan müşterinin koltukta rahmetlik oluşu. (Erzurum)

-Bir vatandaşın yatağındaki tahtakurusunu öldürmek için yaptığı ilaçlamadan sonra uykuya dalınca tahatakurularıyla birlikte zehirlenerek ölmesi. (Bodrum-yalı kavak)

-Bir lunaparkta kafadar iki gecebekçisinin uçan sandalyeyi çalıştırıp binmeleri ve durduracak kimse olmayınca inemeyip sabaha kadar kusarak hayatlarını kaybetmeleri. (İstanbul-göztepe)

-Arkadaşlarıyla iddiaya tutuşup kafasıyla mermer bloku kırmaya çalışan medyatik karatecinin mermer yerine kafasını kırarak beyin travması sonucu ölmesi. (İstanbul-esenler)

-Bir marangozhanede çalışan işçiler iş çıkışı üzerlerindeki talaşları kompresör ile temizlemektedirler. Bu arada arkadaşına yardımcı olan isçi Ali, şaka olsun diye, Burhan’ın neticesine doğru hava tutar. Buna içerleyen Burhan, ‘Öyle şaka olmaz böyle olur’ diyerek hava tabancasını alır ve arkadaşı Ali’nin makatına sokar. Bağırsakları patlayan Ali hastane yolunda Hakk-ın rahmetine kavuşur. (İstanbul, Ayazağa Sanayi Sitesi)

turkiyede-yasanan-garip-ve-trajikomik-olumler-ilgincbirbilgi

-Odun kesmek için ağaca çıkan çiftçi, Nasreddin Hoca fıkrasındaki gibi bindiği dalı kesmeye basladı. Fark ettiğinde iş işten geçmişti. Dalla birlikte yere çakıldı, hastanede öldü. (Antalya-çakırlar)

-Ormanda zehirli mantarları ailece yiyerek, ‘oh ne güzel !’ deyip akşama evde ölü bulunan aile. (Datça)

-Bir arabaya 11 kişi binip viyadüğe uçarak 11 kişinin can vermesi. (İstanbul-molla gürani viyadüğü)

-Trafik kazasından yaralı olarak kurtarılıp, hastaneye kaldırılırken ambulansın kaza yapması sonucu ölüm. (Ülkemizin bir çok şehrinde)

-Para çekmek amacıyla girilen bankamatik gişesinde elektrik çarpması sonucu ölüm. (Bozcaada-Ziraat Bankası şubesi)

-Amerikan Northwest Havayolları’na ait bir DC-10’un iniş takımı yuvasına gizlenerek Amsterdam’dan New Jersey’e kadar uçan Türk’ün donarak ölümü.

-Çilek toplamaya giden köylülerin, ormandaki avcılar tarafından yaban hayvanı sanılarak vurulması ve iki köylünün ölmesi.

-Kurban bayramında kaçan koçun sahibini boynuzlaması sonucu ölüm. (K.Maraş-çoğulhan kasabası)

-Yapılan işkence sonucu intihara meyil gösterip ayakkabı bağcığı ile kendini asarak ölmek. (İstanbul-gayrettepe nezarethanesi)

-Asabi çoban ot yemeyen koyununu tüfeğin dipçiğiyle dövmeye başladı. Tüfek ateş aldı ve çoban öldü. (Bitlis)

-Köpeği ile ava giden acemi avcı, ihtiyaç molası verdi tüfeği bacaklarının arasına kıstırıp tuvaletini yapmak istedi, o sırada köpek dizlerine atladı, tetiğe dokundu ve avcı çenesinden giren fişekle öldü. (Tokat)

– Tarlada otlayan iki koyun bir evin önündeki inşaat kumunu dağıttı. Koyun sahibi aile ile kum sahibi aile birbirine girdi. İki aileden beş kişi öldü. (Gaziantep)

– Yeni doğan bebeği seven bir dayı faciaya yol açtı. Bebeği ‘hoppala’ diye havaya fırlattı. Talihsiz bebek tavandaki serinletici pervaneye çarparak öldü. (Antalya)

Önceki yazımız Ağrı kesicilerin ağrıyan noktayı nasıl tespit edip ağrıyı kestikleri hakkında ilginç bilgiler vermektedir.

  

Türkiye’de yaşanan garip ve trajikomik ölümler” için 6 yorum

 • 18 Temmuz 2014 Saat 09:37
  Permalink

  iyi çalişmalar werdigınız bılgıler super…

 • 3 Kasım 2014 Saat 09:45
  Permalink

  Konya’ya şaşırmadım

 • 14 Ocak 2015 Saat 20:52
  Permalink

  Bu yaşananların hepsi gerçekten çok ilginç ama sonuçta yer belli .

 • 14 Mart 2015 Saat 22:14
  Permalink

  Sizi tebrik ediyorum hakikaten beğeniyle takip ediyoruz sizi tabii bu olaylar ilginç olmasının yanında üzücü kader e inanmayanlara kapak niteliğinde bilgiler

  • 14 Mart 2016 Saat 22:40
   Permalink

   Sinek ilacını ağzına sıkmak alın yazısı mı?

Yorumlar kapalı