Altından yapılmış ilginç eşyalar

Altın tüm uygarlıkların merakı olmuştur. Medeniyetler tarafından maddi öneminin olmasının haricinde süs eşyası olarak da kullanılmıştır. Altın denildiği zaman belki akla sadece kolye, bilezik, düğünlerde hediye edilen çeyrek altın veya bir yatırım aracı geliyor olabilir. Ama altından yapılan o kadar ilginç ürünler var ki; ister görgüsüzlük diyin, ister saçmalık.

Bazı zengin insanlar, diğer zenginlere fark atabilmek için altından yapılmış, aklınıza gelmeyen özel ürünler tasarlatıyor. Tamamen o kişiye özel yapılmış ürünler de, “ben senden daha zenginim” demenin bir göstergesi oluyor. Bunun sonucunda da altın gibi değerli madenlerden yapılmış birbirinden ilginç ürün ortaya çıkıyor. Bu size görgüsüzlük olarak gelebilir; ama zenginlik içinde yüzen ve parasını harcayacak yeni yerler arayan kişiler için durum hiç de böyle değil. İşte zenginler için altından yapılmış ilginç eşyalar :

Altın Yüz Maskesi

altindan-yapilmis-ilginc-esyalar-ilgincbirbilgi-1

24 ayar altından yapılmış bir yüz maskesiyle bakım yapmak istemez misiniz ? Bir faydası var mı tam olarak bilinmiyor; ama bunu yapan güzellik salonları var. Sloganları ise “altın maskesi ile gençleşen cildinizle okula yeniden başlayabileceksiniz!”

Altın Elektrikli Süpürge

altindan-yapilmis-ilginc-esyalar-ilgincbirbilgi-2

Adını duyduğunuz zaman son teknoloji, birçok fonksiyona sahip bir süpürge gelmesin aklınıza. Gayet eski model bir elektrik süpürgesi hayal edin ve torbası dışında altın kaplı olduğunu düşünün. Belki fiyatı bunu hayal etmenize yardımcı olabilir. Tam olarak 1 milyon dolar olan bu süpürge bir indirimle 999,999.00 dolara düşmüş !

Altın Mangal

altindan-yapilmis-ilginc-esyalar-ilgincbirbilgi-3

24 ayar altından yapılan bu mangal, etlere ekstra bir lezzet katmıyor. Ama değeri tam olarak 164.000 dolar. Mangaldan arta kalan yağların, mangalı mahvetmesi konusunda endişe edebilirsiniz; belki de bu sayede daha da parlak görünebilir !

Altın Tuvalet

altindan-yapilmis-ilginc-esyalar-ilgincbirbilgi-4

Arap prenslerinin abartılı hayatlarını mutlaka duymuşsunuzdur. Ama altından bir tuvalet kullandıklarını belki de duymadınız. Klozetin üzerinde görüntü almak yasal yazsa bile; bu uyarıyı yok sayarak görüntü alanlardan bu bilgiyi doğrulayacak fotoğraflara erişebilirsiniz.

Altın Çikolata ve Dondurma

altindan-yapilmis-ilginc-esyalar-ilgincbirbilgi-5

Pirinç patlağı yerine altın kullanılan çikolatanın tadı hakkında bir bilgi yok ama çıtırtısı daha sağlam olabilir. Altınlı dondurma ise tam 1000 dolar değerinde ve üzerinde 24 ayar altın yaprakları içeriyor. Bu dondurmayı 18 ayar altından yapılmış kaşıkla yiyorsunuz. “Golden Opulence Sundae” isimli bu dondurma yalnızca New York’ta bulunan Serendipity 3 restoranında satılıyor.

Altın Stres Oyuncağı

altindan-yapilmis-ilginc-esyalar-ilgincbirbilgi-6

Zenginler de stres yaşıyor elbette ! Ama onlar bu stresi atmak için daha fazla para ödüyorlar. Gökkuşağı renginde olan plastik stres oyuncağı ile oynamak zenginlere göre değil. Bu yüzden zenginler bu eğlenceli oyuncağın altından olanını kullanıyor. 14 ayar altından yapılan bu oyuncak 99.99 dolar.

Altın Gömlek

altindan-yapilmis-ilginc-esyalar-ilgincbirbilgi-7

32 yaşındaki Hintli zengin Datta Phuge, altın adam olarak biliniyor ve kadınları etkilemek için altından bir gömlek yaptırmış. Altın, beyaz kadife ve kristal düğmeler kullanılarak yapılan bu gömlek, 250.000 dolar değerinde. Emin olabilirsiniz ki, Hintli kızlar bu gömlek için deliriyor olabilir ! Gömlek hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayın : Hintliyim ama para bende !

Altın Lego

altindan-yapilmis-ilginc-esyalar-ilgincbirbilgi-8

Zengin çocuklarının basit oyuncaklarla oynayacaklarını düşünmüyorsunuz herhalde ! Elbette onlarında Lego’ları olacak; ama sizinkinden biraz daha farklı olacak. Altından yapılmış Lego’lar, 14.450 dolar değerinde ve bu sadece bir parçası. Bu legoları altın külçesini saklamanın farklı bir yolu olarak da düşünebilirsiniz.

Altın Emzik

altindan-yapilmis-ilginc-esyalar-ilgincbirbilgi-9

Zenginliğin içine doğan bebeklerin sıradan emzikleri olamaz ! 14 ayar beyaz altından yapılan emzik 17.000 dolar değerinde. Bebeğe kattıkları bilinemez ama büyüdüğü zaman hem bir hatıra hem de bir aksesuar olarak kullanabilir. Ayrıca düşünüldüğü zaman en çok kaybolan bebek eşyalarından birinin emzik olması, insanı endişelendiriyor.

Altın Peynir

altindan-yapilmis-ilginc-esyalar-ilgincbirbilgi-10

Kahvaltıda yediğiniz peynirin markasını biliyor musunuz ? Ya da özellikle aradığınız bir marka var mı ? Dünyanın en pahalı peynirleri arasında yer alan, Clawson Stilton altın peynirini yiyor olsanız mutlaka bilirdiniz ! Bu peynirin kilosu 450 dolar ve dünya zenginleri ile ünlü pop yıldızlarının favorisi. Peynir, gerçek altın likörü ve yenilebilir altın yapraklarından yapılıyor. Elbette diğer içerik bildiğiniz gibi süt !

Altın Gitar

altindan-yapilmis-ilginc-esyalar-ilgincbirbilgi-11

Jhoseph King tarafından tasarlanan bu gitarlar 18 ayar altın ile kaplı ve fiyatları 1 milyon dolar civarı. Bir Rockstar için para değil tabii. Rockstar değilseniz de altın yatırımınızı sürekli yanınızda gezdirebilmek için iyi bir fikir.

Altın Game Boy

altindan-yapilmis-ilginc-esyalar-ilgincbirbilgi-12

Game Boy Nintendo tarafından üretilmiş tarihin en meşhur oyun konsollarından birisi. Zamanında çok popüler olmuş bu el konsolu 8-bit oyunları çalıştırıyordu. Bu 18 ayar altın kaplama Game Boy ise türlerinin içinde en pahalı el konsolu ünvanını taşıyor gibi görünüyor şimdilik. Ekranının çevresi elmaslarla kaplanmış bu Game Boy Swiss Supply aracılığıyla satışa sunulmuş, yaratıcısı ise Londra merkezli Aspreys. 25.000 dolar fiyatıyla dudak uçuklatan Game Boy aynı zamanda gerekli tüm kabloları ve birkaç oyunla da birlikte geliyor. Eğer aradığınız video oyunlarını olabilecek en lüks biçimde tüketmekse bundan iyisini bulamayacağınız garanti gibi.

Yazan : Erşah Mert

Önceki yazımız Zenginlerin oyuncakları hakkında ilginç ve enteresan bilgiler vermektedir.