Dünyanın en tehlikeli 10 kadını

Birazdan göreceğiniz kadınların hepsi birbirinden güzel, ancak bu güzellerin tek eksik noktaları var o da vicdanları. Hepsi de erkek meslektaşlarına taş çıkartacak farklı özelliklere sahipler. Kimisi instagram’da pozlar veriyor, kimisi kadınlığını gücü için kullanıyor. Kanada’daki Online dergisinin resmi olmayan araştırmalarına göre hazırlanan Dünyanın en tehlikeli 10 kadını listesinde bakın kimler yer alıyor ;

Dünyanın en tehlikeli 1. kadını Claudia Ochoa Felix, Meksika’da yaşıyor. Felix, kusursuz bir yüz, bembeyaz dişler ve uzun boyu ile oldukça alımlı bir kadın. Ancak tüm bunlara aldanmayın çünkü kendisinin “Kim Kardashian mafyası” nın başı olduğunu duyduğunuzda sanırım sizde bize hak vereceksiniz. Mafya denilince akla hemen göbekli, elinde puro ile gezinen, kısa boylu bir erkek gelir ama bu sefer fotoğrafta böyle bir erkek yerine bir kadın gördüğünüz için sanırım sizde benim gibi şaşırmışsınızdır.

Facebook ve Twitter’da binin üzerinde fotoğraf ve davet paylaşımı olan Felix’in, 160 binin üzerinde de takipçisi var. Fotoğraflarının arasında pahalı ve lüks arabalar ile mayolu fotoğraflarının yanı sıra para demetleri ile de çekilmiş pek çok fotoğrafı bulunmakta.

dunyanin-en-tehlikeli-10-kadini-ilgincbirbilgi-1

Dünyanın en tehlikeli 2. kadını ise Sandra Avila Beltran.Pasifik Kraliçesi” diye de bilinen Sandra Avila Beltran, kaçakçılık yapan, Meksikalı bir güzel. Beltran doksanlı yıllarda Sinaloa Karteli’nin kurulmasında büyük rol oynadı. Şuan hapiste ancak işinden sağladığı kazancını, tekstil ve emlak sektörüne başarı ile aktarıp, kara parasını aklamaya devam ediyor.

dunyanin-en-tehlikeli-10-kadini-ilgincbirbilgi-2

Dünyanın en tehlikeli 3. kadını Judy Moran, Avusturalya, Melbourne’da yaşıyor. Ailecek uzun yıllar, yasadışı pek çok ticarette söz sahibi olan Moran’ın bu uğurda eşleri, çocukları öldürüldü. Gizli kameralar sayesinde elinde delil olan polis Moran’ı tutuklayıp 26 yıl hapis cezasını çekeceği koğuşuna gönderdi. Orada da gücünü kullanıp kullanmadığı bilinmiyor.

dunyanin-en-tehlikeli-10-kadini-ilgincbirbilgi-3

Dünyanın en tehlikeli 4. kadını Thelma Wright, Paraguay’lı. Kaçakçılık mafyasının başı olan kocasının 1986 yılında öldürülmesi üzerine işi devraldı. Daha sonra bu süreci nasıl mafya kadını olduğunu kaleme döken Wright, o günleri şöyle anlattı : “Eşim öldüğünde herkes bana bütün mirasını bıraktığını ve çok zengin bir kadın olduğumu sandı. Fakat eşimin bana bıraktığı sadece çocuklarım ve ondan nefret eden büyük bir düşman kesimi idi. Karar vermeliydim ya çocuklarım ve ben öldürüleceğim ya da bu oyunda yer alıp savaşacağım.”. Şimdiki aylık kazancının ise en az 500 bin dolar olduğu biliniyor.

dunyanin-en-tehlikeli-10-kadini-ilgincbirbilgi-4

Dünyanın en tehlikeli 5. kadını Maria Leon, 13 çocuk annesi ve Los Angeles’ta bir azılı gangster çetesinin başı. Los Angeles’da kaçakçılığın bir numaralı ismi. Bir oğlunun polis ile çatışması sonucu ölmesi üzerine gizlice cenazesine gidince yakalandı. 8 yıl hapis cezası aldı ve şuan hapiste.

dunyanin-en-tehlikeli-10-kadini-ilgincbirbilgi-5

Dünyanın en tehlikeli 6. kadını Anna Maria Licciardi, İtalya (Kuzey Napoli) bölgesi mafya çetesinin başı. Üyelerin saygınlığını kazanmış, Anne diye hitap edilen güçlü bir kişilik. Kaçakçılık ve gasp işinin yanı sıra 1999 yılında Arnavutluk’tan getirttiği kadınları fuhuşta kullanması ve o bölgede bu yüzden kadın ölümlerinin artması üzerine halkın oluşturduğu kamuoyu baskısı sayesinde tutuklanan Licciardi, şuan hapiste ve yine oradan çetesini yönetmeye devam ediyor.

dunyanin-en-tehlikeli-10-kadini-ilgincbirbilgi-6

Dünyanın en tehlikeli 7. kadını ise Rosetta Cutolo. İtalya’da yaşayan Cutolo’nun karargahı Castello Mediceo’da 16. yüzyıldan itibaren ailesinin oturduğu bir saray. Bu sarayda 365 oda, tenis kortları ve yüzme havuzu bulunuyor. İtalyada kendisini barışa (!) adamış biri olarak tanınıyordu. Azılı Camorra patronu Raffaele Cutolo’nun kız kardeşiydi. 1980 yılında yönettiği mafya üyelerine, yerel polis istasyonunu havaya uçurmaya emrini verdi. Bu olaydan sonra, polis 10 yıl boyunca Rosetta’yı yakalamaya uğraştı ise de başarılı olamadı. Kendi isteği ile teslim olan Rossetta 9 yıl hapis cezası aldı ve bilinmeyen gizli güçler sayesinde cezası sadece 5 yıla indirildi.

dunyanin-en-tehlikeli-10-kadini-ilgincbirbilgi-7

Dünyanın en tehlikeli 8. kadını olan Jemeker Thompson, Los Angeles’ta yaşıyor. Kendisi 27 yaşında iken mafya lideri kocasının öldürülmesi sonucu işi devralmış ve kaçakçılık ticaretinde söz sahibi olmuştur. Oğlunun mezuniyet törenine katılmak için gittiği okulda tutuklanan Thompson, hapiste hristiyanlık ile tanışmış, imana gelmiştir. Şimdi ise gençlere madde bağımlılığından uzak durun vaazleri vermektedir.

dunyanin-en-tehlikeli-10-kadini-ilgincbirbilgi-8

Dünyanın en tehlikeli 9. kadını Raffaella D’Alterio İtalya’da yaşıyor. Raffaella’da kocası da öldürülünce işi devralan mafya gelinlerinden biri. Kaçakçılık, sahte para basma, gasp gibi suçları işleyen çetenin başı. 2012 yılında tutuklandı, şuan cezaevinde.

dunyanin-en-tehlikeli-10-kadini-ilgincbirbilgi-9

Dünyanın en tehlikeli 10. kadını Anna Gristina İskoçyalı ancak New York’ta yaşıyor. Kendisi her ne kadar bir flört organizasyonunun sahibi olduğunu iddia etse de kahraman New York polisi bunu yemedi. Kadın satıcılığı, fuhuş gibi suçlardan yargılanan ve New York’un en büyük fuhuş çetesini elinde tutan Gristina, gizli bir ajanın içlerine sızması sonucu yakayı ele verdi. Pardon, polis bu bahaneyi yemiş ki sadece 6 ay hapis cezası aldı. Şuan kaldığı yerden işine devam ediyor.

dunyanin-en-tehlikeli-10-kadini-ilgincbirbilgi-10

Yazan : Mehti Saçak

Önceki yazımız Dünyanın ilk saç kurutma makinesi hakkında ilginç ve enteresan bilgiler vermektedir.