Estetik ameliyatlarla hayatlarını mahveden ünlü yıldızlar

Belki geçmişte de insanlar yaşlanmaktan ve yılların izini yüzlerinde taşımaktan hoşlanmıyorladı ama fazla bir seçenek olmadığı için doğal gelişimi kabulleniyorlardı. Ama günümüzde her şeyin bir çaresi var. Yaşlanmanın bile!

Ama sonuç her zaman istendiği gibi olmayabiliyor. Bazıları hep genç kalma isteğini öyle abartıyor ki, estetik bağımlısı olup çıkıyor. Elbette defalarca silikon enjekte ettirmenin ya da yüzünü gerginleştirmenin de bir bedeli var.

İşte gösteri dünyasının sık sık estetik mühahale yüzünden tanınmaz hale gelen ünlü yıldızları. Onların bir plastik cerrah eli değmiş fotoğrflarına bakın bir de önceki hallerine. Eğer kendilerini doğal sürece bırakmış olsalardı nasıl yaşlanacaklarını siz hayal edin.

Estetik ameliyatlarla hayatlarını mahveden bu ünlü yıldızlar bir zamanların en güzel ve en yakışıklı insanlarıydılar. Tüm dünya onların peşindeydi. Sonra ne mi oldu ? İşte zamanın insanlara acımasız davrandığının içler acısı 18 kanıtı :

MARYSOL PATTON

estetik-ameliyatlarla-hayatlarini-mahveden-unlu-yildizlar-ilgincbirbilgi-1

Marysol Patton’ın en az kendisi kadar ünlü olan annesi Elsa Patton, estetik ameliyatlar sonucu yüzünde dönüşü zor deformasyonlar yaratanlardan biri.

JOCELYN WİLDENSTEİN

estetik-ameliyatlarla-hayatlarini-mahveden-unlu-yildizlar-ilgincbirbilgi-2

Estetik ameliyatlara 4 miyon dolar yatıran sosyetenin ünlü ismi Jocelyn Wildenstein o kadar çok estetik ameliyat geçirmesine rağmen artık yüzüne bakılmayacak hale gelmiş bir yıldız. Geçirdiği operasyonlar yüzünden adı “Kedi Kadın” a çıkmış durumda.

PETE BURNS

estetik-ameliyatlarla-hayatlarini-mahveden-unlu-yildizlar-ilgincbirbilgi-3

Pete Burns 80’lerde müzik dünyasını kasıp kavuran isimlerden biri. Geçkin yaşının izlerini kapattırmak için estetik operasyonlara kurban giden Pete Burns kadınsı bir görüntüye bürünmüş.

DOLLY PARTON

estetik-ameliyatlarla-hayatlarini-mahveden-unlu-yildizlar-ilgincbirbilgi-4

Country müziğin efsane isimlerindendir. Ancak o da çoğu ünlü gibi yaşlanmaya karşı durmayı fazla kafayı takmış görünüyor. Bu da akıntıya karşı yüzmek gibi bir şey. “Bu kadar ucuz gözükmenin bana ne kadar pahalıya patladığını bilemezsiniz” diyen şarkıcı Dolly Parton estetik ameliyatların kendisine neler yaptığının farkında olan bir isim.

DONATELLA VERSACE

estetik-ameliyatlarla-hayatlarini-mahveden-unlu-yildizlar-ilgincbirbilgi-5

Altın kızlar’dan Allegra Beck’in annesi, Paul Beck’in karısı, Versace moda evinin %30’luk hisselerinin sahibesi olan Donatella Versace artık tanınmaz hale gelmiş. En belirgin tuhaflıklar burun ve dudak çevresinde görünüyor. Böyle görünmek için, üstüne bir de para verdiğini bilmek, akıl alır gibi değil.

ROSARİO CAYETANA

estetik-ameliyatlarla-hayatlarini-mahveden-unlu-yildizlar-ilgincbirbilgi-6

Dünyanın en fazla soylu ünvanına sahip kadın olarak Guiness dünya rekorları kitabına giren Alba Düşesi İspanyol Maria del Rosario Cayetana 88 yaşında ölmeden önce estetikten tanınmaz bir haldeydi.

LİNDSAY LOHAN

estetik-ameliyatlarla-hayatlarini-mahveden-unlu-yildizlar-ilgincbirbilgi-7

İnsan yüzüne neden bu kadar dolgu yaptırır ki. Üstelik güzelim bir görüntüyü bu hale nasıl getirebilir ? Gerçekten anlamak mümkün değil. Zaten artık adı, ya bu tür işlerle ya da adli olaylarla anılıyor.

TARA REİD

estetik-ameliyatlarla-hayatlarini-mahveden-unlu-yildizlar-ilgincbirbilgi-8

American Pie filminde canlandırdığı Vicky adlı karakter sayesinde şöhrete kavuşmuştu. Filmden sonra görünüşünde bazı değişiklikler yapmak istemiş ve işe ilk olarak göğüslerinden başlamış. Daha sonra da yüzüne el atmış. Belki yüzü halen çekiciliğini koruyor. Ancak karın bölgesi için aynı şeyleri söylemek biraz zor.

JENNİFER GREY

estetik-ameliyatlarla-hayatlarini-mahveden-unlu-yildizlar-ilgincbirbilgi-9

Jennifer Grey de, burnuna olan takıntısıyla biliniyor. Fotoğraflara bakınca Grey’in yıllar boyu uğraşarak en nihayetinde istediği gibi bir buruna sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu değişim bile, oyuncunun düşüşteki kariyerini toparlamaya yetmedi. Zira halen düşük bütçeli yapımlarda rol almaya devam ediyor.

JOHN TRAVOLTA

estetik-ameliyatlarla-hayatlarini-mahveden-unlu-yildizlar-ilgincbirbilgi-10

PAMELA ANDERSON

estetik-ameliyatlarla-hayatlarini-mahveden-unlu-yildizlar-ilgincbirbilgi-11

ROSE MCGOWAN

estetik-ameliyatlarla-hayatlarini-mahveden-unlu-yildizlar-ilgincbirbilgi-12

LİSA RİNNA

estetik-ameliyatlarla-hayatlarini-mahveden-unlu-yildizlar-ilgincbirbilgi-13

MİCHELLE PFEİFFER

estetik-ameliyatlarla-hayatlarini-mahveden-unlu-yildizlar-ilgincbirbilgi-14

JANET JACKSON

estetik-ameliyatlarla-hayatlarini-mahveden-unlu-yildizlar-ilgincbirbilgi-15

CHERYL TİEGS

estetik-ameliyatlarla-hayatlarini-mahveden-unlu-yildizlar-ilgincbirbilgi-16

COURTNEY LOVE

estetik-ameliyatlarla-hayatlarini-mahveden-unlu-yildizlar-ilgincbirbilgi-17

BARRY MANİLOW

estetik-ameliyatlarla-hayatlarini-mahveden-unlu-yildizlar-ilgincbirbilgi-18

Yazan : Ferhat Altunsoy

Önceki yazımız Osmanlı tarihinde uygulanmış ilginç yasaklar hakkında enteresan bilgiler vermektedir.